Dr. Ömer Selim ALAN
ZONGULDAK BELEDİYE BAŞKANI
Biyografi Mesajı Fotoğraflar
Başkanın Sosyal Medya Hesapları

İşçi Katırlarımız Emekliye Ayrılıyor

15 Eylül 2020

İşçi Katırlarımız Emekliye Ayrılıyor

 

Emeğin Başkenti Zonguldak’ta halkımızın tarihten beri vermiş olduğu zorlu mücadeleye omuz vererek yükümüzü hafifleten, ‘Coğrafya kaderdir’ sözünü hatırlatırcasına zor bir coğrafyada bizlerle beraber kader ortaklığı yapmış olan Belediyemiz bünyesine bağlı kadrolu 11 emektar katırlarımızı emekliye ayırarak yıllarca taşıdıkları yükleri sırtlarından alıyor ve onları daha rahat bir yaşama yolcu ediyoruz.

Temizlik İşleri Şantiyesinde işçi katırlarımızın emekliye ayrılacak olması nedeniyle düzenlenen programda konuşan Belediye Başkanımız Dr. Ömer Selim ALAN, şunları söyledi: "Emeğin Başkenti Zonguldak’ta halkımızın tarihten beri vermiş olduğu zorlu mücadeleye omuz vererek yükümüzü hafifleten, ‘Coğrafya kaderdir’ sözünü hatırlatırcasına zor bir coğrafyada bizlerle beraber kader ortaklığı yapmış olan Belediyemiz bünyesine bağlı kadrolu 11 emektar katırlarımızı emekliye ayırarak, yıllarca taşıdıkları o yükleri sırtlarından alıyor ve onları daha rahat bir yaşama yolcu ediyoruz.
Bundan sonraki süreçte; katırların çöp topladığı güzergâhlarda 70 adet yeni çöp konteyneri ve etap noktaları oluşturularak, bu bölgelerde yaşayan halkımıza en iyi hizmeti sağlayacak sistem kurulmuştur. Oluşturulan etap noktaları; sistemimize dâhil ettiğimiz Çöp Taksiler ile alınacaktır."