Dr. Ömer Selim ALAN
ZONGULDAK BELEDİYE BAŞKANI
Biyografi Mesajı Fotoğraflar
Başkanın Sosyal Medya Hesapları

Başkanımız Dr.Ömer Selim ALAN İtfaiye Haftası'nı Kutladı

25 Eylül 2020

Başkanımız Dr.Ömer Selim ALAN  İtfaiye Haftası'nı Kutladı

 

Belediye Başkanımız Dr.Ömer Selim ALAN, İtfaiye Haftası nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı. Başkan ALAN, her yıl 25 Eylül ve 1 Ekim tarihleri arasında kutlanan İtfaiye Haftası ile ilgili yapmış olduğu yazılı açıklamasında şu görüşlerine yer verdi:


“İtfaiye Teşkilatımız, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini korumak amacıyla büyük bir özveri ile çalışmalarını sürdürmektedir. Bugün, modern teçhizat ve donanımlı personel ile sadece yangınlarda değil, sel ve depremler gibi tüm doğal afetlerde de halkımızın can ve mal güvenliği için 7/24 mesai kavramı gözetmeksizin özverili bir şekilde çalışmalarını sürdüren İtfaiye Teşkilatımız, gece-gündüz demeden, canla-başla fedakâr bir şekilde görevlerini yerine getirmektedirler. Yangın ve kurtarma çalışmalarında, her türlü felaket ve acil durumlarda kendi hayatlarını tehlikeye atarak görev yapan İtfaiye Teşkilatımıza; göstermiş oldukları olağanüstü gayretlerinden dolayı takdir ve teşekkürlerimi ifade etmek isterim.
Bu duygu ve düşüncelerle, İtfaiye Haftası’nı can-ı gönülden kutlar, İtfaiye Teşkilatı’mıza çalışmalarında kolaylıklar dilerim.