Dr. Ömer Selim ALAN
ZONGULDAK BELEDİYE BAŞKANI
Biyografi Mesajı Fotoğraflar
Başkanın Sosyal Medya Hesapları

Başkanımız Dr.Ömer Selim ALAN'ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

28 Ekim 2021

Başkanımız Dr.Ömer Selim ALAN'ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

 

Belediye Başkanımız Dr. Ömer Selim Alan, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 98’nci yıl dönümü nedeniyle kutlama mesajı yayımladı. Başkan Alan yayınlamış olduğu mesajında şu görüşlerine yer verdi: 

‘Milletimizin birlik ve beraberliğinin en önemli tezahürü olan Cumhuriyet’in ilanı Türk milletinin, tarihte eşine ender rastlanan bir azim ve irade ile yapılan Kurtuluş Savaşı sonunda kazandığı, tarihindeki en büyük zaferidir. ‘Milletin istiklalini yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır’ düsturuyla, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde yürütülen istiklal mücadelemiz, vatanımızın işgallerden kurtarılması ve Cumhuriyetimizin ilanıyla hedefine ulaşmıştır.

 

Cumhuriyet; her türlü zorluk ve yokluğa rağmen, Türk Milleti’nin özünde var olan birlik ve beraberliğin, muassır medeniyet seviyesine erişmiş güçlü bir Türkiye kurma azim ve kararlılığının gurur verici eseridir. Bir milletin ulusal bağımsızlığını kazanabilmek için giriştiği milli mücadelenin sonucunda elde ettiği büyük bir zaferin sonucudur.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Cumhuriyetimizin banisi, Kurtuluş Savaşımızın muzaffer komutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, bu toprakları bizlere vatan kılan tüm kahraman şehitlerimiz ile gazilerimizi rahmet minnet ve saygıyla yâd ediyorum.