Dr. Ömer Selim ALAN
ZONGULDAK BELEDİYE BAŞKANI
Biyografi Mesajı Fotoğraflar
Başkanın Sosyal Medya Hesapları

Başkanımız Dr.Ömer Selim ALAN, Hizmet İçi Eğitim Programında Konuştu

28 Ağustos 2020

Başkanımız Dr.Ömer Selim ALAN, Hizmet İçi Eğitim Programında Konuştu

 

Belediye Başkanımız Dr.Ömer Selim ALAN, hizmet içi eğitim programlarımız kapsamında Belediye personellerimize yönelik Covid-19 salgınından korunma yolları ve belediyemizin çalışmaları hakkında bilgilendirme toplantısı düzenledi.

İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğümüzün hizmet içi eğitim programları kapsamında Belediye Başkanımız Dr. Ömer Selim Alan’ın konuşmacı olduğu ve belediye personeline yönelik gerçekleştirilen COVID-19 ile ilgili eğitim semineri Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi.

Eğitim seminerine, Belediye Başkan Yardımcıları, Daire Müdürleri ve belediye personeli katılarak çalışanlara virüsten korunma yolları başta olmak üzere, ülkemizin ve içinde bulunduğumuz sürecin genel bir değerlendirmesi yapıldı.Yeni tip koronavirüs salgının ilk çıktığı günden itibaren Zonguldak Belediyesi olarak tedbirleri sıkı bir şekilde aldıklarını ifade eden Başkanımız Dr. Ömer Selim Alan, aynı zamanda bir hekim olarak tekrar yasaklı günlere dönmemek için tedbiri kesinlikle elden bırakmamak gerektiğini, maske, temizlik ve sosyal mesafeye mümkün olduğu kadar riayet edilmesi gerektiğinin altını çizdi.Tüm dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan koronavirüs pandemisi nedeniyle, özellikle sahada büyük bir gayret gösteren Zabıta Müdürlüğüne bağlı ‘Vefa Destek Grubu’ ve ilaçlama ekiplerine de ayrıca teşekkür eden Başkan Alan, pandemi sürecinin bitişinin hala belirsiz olduğunu bu nedenle görevli ekiplerin titizlikle salgın ile mücadele çalışmalarına hız kesmeden devam ettiklerini ifade etti.

Virüsten korunmak için kalabalık mekanlardan ve yakın temastan kaçınmamız gerektiğini belirten Başkan Alan, özelikle çalıştığımız ortamı hijyenik tutmanın gerekliliğini vurgulayarak, salgına karşı hep birlikte mücadele etmenin, kurallara güçlü bir şekilde uymanın bu süreçte en büyük kalkanımız olacağını sözlerine ekledi.